
Tryktransmitter, MBS 3200, -1 bar - 40 bar, -14.5 psi - 580 psi
060G6754
Tryktilslutn. type: NPT, Tryktilslutn. str.: 1/2-14, Specif. nøgle: MBS 3300-D431-A1AC08-0
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 3200 / MBS 3250, MBS 3200 / MBS 3250, MBS 3200 / MBS 3250, MBS 3200 / MBS 3250
060G6754
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - forsyning | Stift 2 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Antal pr. pakkeformat | 14 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Egensikker | Nej |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Male and Female |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 9 |
| Elektrisk tilslutning | Angular connector |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| Godkendelse | ATEXC UL US UL RecognizedCE |
| Højt clip-niveau | 22.40 |
| Indeholder batterier | No |
| Just. nulpunkt/span | Nej |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | 0 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | 32 °F |
| Lavt clip-niveau | 3.60 |
| Linearitetsafvigelse BFSL ±FS [%] | 0.20 % RH |
| Material Description | Sensor MBS 3300-D431-A1AC08-0 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Membran | Nej |
| Nøjagtighed, Max. ±FS | 1.00 % RH |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 246.0 bar |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 3200 |
| Pulsationsdæmper | No |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Responstid, maks. [ms] | 4 ms |
| SCIP-dossier nr. | 16d2efc6-64f3-4a4e-ae98-a3fd7ce0218d |
| SCIP-dossier produktnavn | AKS/MBS |
| Specif. nøgle | MBS 3300-D431-A1AC08-0 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 9.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Sealed gauge |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 40.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | -1.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 580.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | -14.50 psi |
| Tryktilslutn. std. | ANSI/ASME B1.20.1 |
| Tryktilslutn. str. | 1/2-14 |
| Tryktilslutn. type | NPT |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 27.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.207 Kilogram |
| Nettovægt | 0.186 Kilogram |
| Volume | 0.424 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428540230 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |