
Energimålere, Infocal 9, 400 mm - 500 mm, null: 950 - 2950, Opvarmning og køling, batteri D-celle, M-bus-modul
187F9009
Energy calculator
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Infocal 9
187F9009
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 1 Primærbatteri SUM vægt Kg | 0.050 |
| 1 Primært batteri vægt kg | 0.050 |
| Applikation | Opvarmning og køling |
| Approval authority | MID |
| Batteriantal | 1 |
| Batterilevetid [år] | 12 yr |
| Batteritype eller navn | D Lithium |
| Beskrivelse | Energy calculator |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| Diameter [mm] [Maks.] | 500 mm |
| Diameter [mm] [Min] | 400 mm |
| Displaytype | LCD |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Energienhed | MWh |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| For flow meter | SONO3500 CT |
| Forsyningsspændingstype | batteri D-celle |
| Grænseflademodul åbning 1 | M-bus-modul |
| Indeholder batterier | Yes |
| Installation | Return |
| Integreret kommunikation | 2 pulse input |
| IP-beskyttelsesklasse | IP65 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Log storage duration [Month] | 36 mo |
| Material Description | INF9 DN400-500 qp950-2950 R 3.6V M-Bus |
| Medietemperatur [°C] [Maks.] | 160 °C |
| Medietemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| Miljøklasse | E2/M1 |
| Nøjagtighed standard | Class 2 to EN1434 |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsesfugtighed [% RH] [Maks.] | 93 % RH |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 55 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 5 °C |
| Product line | 08 |
| Produktgruppe | Energimålere |
| Produkttype | Infocal 9 |
| Pulsværdivolumen [l/puls] | 50.0 l/pulse |
| qp [m³/h] [Max] | 2950.0 m³/h |
| qp [m³/h] [Min] | 950.0 m³/h |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Temperaturføler, diameter [mm] | 5.2 mm |
| Temperaturføler, længde [mm] | 5 mm |
| Temperaturfølertype | Pt 500 |
| Vægt per batteri | 50 g |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.884 Kilogram |
| Nettovægt | 0.884 Kilogram |
| Volume | 3.472 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428985727 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |