
Energimålere, Infocal 9, 200 mm - 350 mm, null: 250 - 1500, Opvarmning og køling, batteri D-celle, M-bus-modul
187F9008
Energy calculator
Anbefalet udskiftning: 187F3390
187F9008
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 1 Primærbatteri SUM vægt Kg | 0.050 |
| 1 Primært batteri vægt kg | 0.050 |
| Applikation | Opvarmning og køling |
| Approval authority | MID |
| Batteriantal | 1 |
| Batterilevetid [år] | 12 yr |
| Batteritype eller navn | D Lithium |
| Beskrivelse | Energy calculator |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| Diameter [mm] [Maks.] | 350 mm |
| Diameter [mm] [Min] | 200 mm |
| Displaytype | LCD |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Energienhed | MWh |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| For flow meter | SONO3500 CT |
| Forsyningsspændingstype | batteri D-celle |
| Grænseflademodul åbning 1 | M-bus-modul |
| Indeholder batterier | Yes |
| Installation | Return |
| Integreret kommunikation | 2 pulse input |
| IP-beskyttelsesklasse | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Log storage duration [Month] | 36 mo |
| Material Description | INF9 DN200-350 qp250-1500 R 3.6V M-Bus |
| Medietemperatur [°C] [Maks.] | 160 °C |
| Medietemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| Miljøklasse | E2/M1 |
| Nøjagtighed standard | Class 2 to EN1434 |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsesfugtighed [% RH] [Maks.] | 93 % RH |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 55 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 5 °C |
| Product line | 08 |
| Produktgruppe | Energimålere |
| Produktlabel | Yes |
| Produkttype | Infocal 9 |
| Pulsværdivolumen [l/puls] | 10.0 l/pulse |
| qp [m³/h] [Max] | 1500.0 m³/h |
| qp [m³/h] [Min] | 250.0 m³/h |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Temperaturføler, diameter [mm] | 5.2 mm |
| Temperaturføler, længde [mm] | 5 mm |
| Temperaturfølertype | Pt 500 |
| Vægt per batteri | 50 g |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.892 Kilogram |
| Nettovægt | 0.892 Kilogram |
| Volume | 3.59 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428985710 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |