
Energimålere, Infocal 9, 100 mm - 150 mm, null: 60 - 300, Opvarmning og køling, batteri D-celle, M-bus-modul
187F9007
Energy calculator
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Infocal 9
187F9007
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 1 Primærbatteri SUM vægt Kg | 0.050 |
| 1 Primært batteri vægt kg | 0.050 |
| Applikation | Opvarmning og køling |
| Approval authority | MID |
| Batteriantal | 1 |
| Batterilevetid [år] | 12.0 yr |
| Batteritype eller navn | D Lithium |
| Beskrivelse | Energy calculator |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| Diameter [mm] [Maks.] | 150 mm |
| Diameter [mm] [Min] | 100 mm |
| Displaytype | LCD |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Energienhed | MWh |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| For flow meter | SONO3500 CT |
| Forsyningsspændingstype | batteri D-celle |
| Grænseflademodul åbning 1 | M-bus-modul |
| Indeholder batterier | Yes |
| Installation | Return |
| Integreret kommunikation | 2 pulse input |
| IP-beskyttelsesklasse | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Log storage duration [Month] | 36 mo |
| Material Description | INF9 DN100-150 qp60-300 R 3.6V M-Bus |
| Medietemperatur [°C] [Maks.] | 160 °C |
| Medietemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| Miljøklasse | E2/M1 |
| Nøjagtighed standard | Class 2 to EN1434 |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsesfugtighed [% RH] [Maks.] | 93 % RH |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 55 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 5 °C |
| Product line | 08 |
| Produktgruppe | Energimålere |
| Produktlabel | Yes |
| Produkttype | Infocal 9 |
| Pulsværdivolumen [l/puls] | 2.5 l/pulse |
| qp [m³/h] [Max] | 300.0 m³/h |
| qp [m³/h] [Min] | 60.0 m³/h |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Temperaturføler, diameter [mm] | 5.2 mm |
| Temperaturføler, længde [mm] | 3 mm |
| Temperaturfølertype | Pt 500 |
| Vægt per batteri | 50 g |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.7 Kilogram |
| Nettovægt | 0.7 Kilogram |
| Volume | 3.494 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428985703 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |