
Energimålere, Infocal 9, 15 mm - 25 mm, null: 0.6 - 6, Opvarmning og køling, batteri D-celle, M-bus-modul
187F9000
Energy calculator
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Infocal 9
Anbefalet udskiftning: 187F3127
187F9000
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 1 Primærbatteri SUM vægt Kg | 0.050 |
| 1 Primært batteri vægt kg | 0.050 |
| Applikation | Opvarmning og køling |
| Approval authority | MID |
| Batteriantal | 1 |
| Batterilevetid [år] | 12 yr |
| Batteritype eller navn | D Lithium |
| Beskrivelse | Energy calculator |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| Diameter [mm] [Maks.] | 25 mm |
| Diameter [mm] [Min] | 15 mm |
| Displaytype | LCD |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Energienhed | MWh |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| For flow meter | SonoSensor 30 |
| Forsyningsspændingstype | batteri D-celle |
| Grænseflademodul åbning 1 | M-bus-modul |
| Indeholder batterier | Yes |
| Installation | Return |
| Integreret kommunikation | 2 pulse input |
| IP-beskyttelsesklasse | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Log storage duration [Month] | 36 mo |
| Material Description | INF9 DN15-25 qp0.6-6 R 3.6V M-Bus |
| Medietemperatur [°C] [Maks.] | 160 °C |
| Medietemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| Miljøklasse | E2/M1 |
| Nøjagtighed standard | Class 2 to EN1434 |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsesfugtighed [% RH] [Maks.] | 93 % RH |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 55 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 5 °C |
| Product line | 08 |
| Produktgruppe | Energimålere |
| Produktlabel | Yes |
| Produkttype | Infocal 9 |
| Pulsværdivolumen [l/puls] | 1.0 l/pulse |
| qp [m³/h] [Max] | 6.0 m³/h |
| qp [m³/h] [Min] | 0.6 m³/h |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Temperaturføler, diameter [mm] | 5.2 mm |
| Temperaturføler, længde [mm] | 2 mm |
| Temperaturfølertype | Pt 500 |
| Vægt per batteri | 50 g |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.86 Kilogram |
| Nettovægt | 0.86 Kilogram |
| Volume | 3.572 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428985673 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |