
Energimålere, Tilbehør
187F3418
SonoMeter 40 and Supercal 5
187F3418
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Beskrivelse | Pair of temperature sensors Pt1000 for Danfoss NovoCon |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diameter [mm] | 5 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Emballagemængde | 2 |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| For product type | SonoMeter 40 and Supercal 5 |
| Godkendelsesstandard | MID B+D to EN1434 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Material Description | Pt 1000 / f 5.2 mm / 1.5 m cable, MID |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Product line | 08 |
| Produktgruppe | Energimålere |
| Produkttype | Tilbehør |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Tilbehørstype | Temperature senors |
| Tryk nominelt [bar] | 25 bar |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.08 Kilogram |
| Nettovægt | 0.08 Kilogram |
| Volume | 0.288 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424608569 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |