
Energimålere, Tilbehør, kugleventil DN15 - 1/2" til direkte føler, 12stk
087H0118
Generic across portfolio
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Tilbehør til energimålere
087H0118
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Beskrivelse | kugleventil DN15 - 1/2" til direkte føler, 12stk |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diameter [mm] | 15 mm |
| Emballagemængde | 12 |
| For product type | Generic across portfolio |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Material Description | ball valve DN15 - ½ for direct sensor |
| Pakkeformat | Industripakke |
| Product line | 08 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Produktgruppe | Energimålere |
| Produkttype | Tilbehør |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | b596b62d-6618-4c6c-844d-f8fcb6a55db6 |
| SCIP-dossier produktnavn | ACC. and Service Kits HM - ball valve DN15-25 |
| Tilbehørstype | Fittings PN25 130°C |
| Tilslutningsstørrelse | 1/2" |
| Tilslutningstyper | Indvendigt gevind |
| Tryk nominelt [bar] | 25 bar |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.215 Kilogram |
| Nettovægt | 0.202 Kilogram |
| Volume | 0.453 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5710104061405 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |