
RET2001 OT - V2, 24Vdc
087N6478
RET2001OT, 24 VDC digital elektronisk rumtermostat til brug med OpenTherm-kedler
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: RET
087N6478
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal udgange | 1 |
| Applikation | Room heating |
| Bagerste plade | Custom Backplate |
| Baggrundsbelyst display | Ja |
| Beskrivelse | RET2001OT, 24 VDC digital elektronisk rumtermostat til brug med OpenTherm-kedler |
| Bredde [mm] | 86.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Control type | Opentherm modulating control |
| Designstandard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dybde [mm] | 43 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Farve | Hvid RAL 9010 |
| Forsyningstype | 24Vdc |
| Frostsikring | Ja |
| Garanti [år] | 5 |
| Godkendelse | CEUKCA |
| Højde [mm] | 86 mm |
| Indeholder batterier | No |
| Installation | 2 Wire |
| Kategorinavn | Digital Thermostat |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kuglehårdhedstest [°C] | 75 °C |
| Material Description | RET2001OT Digi Stat OpenTherm, V2 |
| Materiale | ABS+PC, non-flammable |
| Modulerende styring | Ja |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 40 °C |
| On/off modulating control | Ja |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 1 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 3 A |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Rumtermostater, RET |
| Produktoplysninger | RET2001 OT - V2 |
| Produkttype | RET2001 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reguleringsforurening | Grader 2 |
| SCIP-dossier nr. | 1076e053-04a2-4646-987d-f4036bc6aef1 |
| SCIP-dossier produktnavn | Electronic programmable room thermostat |
| Statusindikator | Ja |
| Styring ON/OFF | Ja |
| Temperaturbegrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Min.] | 5 °C |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.185 Kilogram |
| Nettovægt | 0.185 Kilogram |
| Volume | 0.656 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162419229 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |