
RET2001RF + RX1-S, Batteries for thermostat + 230Vac for receiver
087N6474
RET2001RF + RX1-S, Trådløs batteridrevet digital rumtermostat og 230V enkeltkanals modtager
Anbefalet udskiftning: 087N6477
087N6474
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal udgange | 1 |
| Applikation | Room heating |
| Bagerste plade | Custom Backplate |
| Baggrundsbelyst display | Ja |
| Batteriantal | 2 |
| Batterilevetid [år] | 2.0 yr |
| Batteritype | 2 alkaliske AA-batterier |
| Batteritype eller navn | Alkaline AA (LR6/ZR6) |
| Beskrivelse | RET2001RF + RX1-S, Trådløs batteridrevet digital rumtermostat og 230V enkeltkanals modtager |
| Bredde [mm] | 86.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Control type | On/Off modulating control |
| Designstandard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Contains Alkaline Battries |
| Dybde [mm] | 30 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Farve | Hvid RAL 9010 |
| Forsyningstype | Batteries for thermostat + 230Vac for receiver |
| Frostsikring | Ja |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkendelse | CEUKCA |
| Højde [mm] | 86 mm |
| Indeholder batterier | Yes |
| Installation | 3 Wire |
| Kategorinavn | Digital RF Thermostat |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kuglehårdhedstest [°C] | 75 °C |
| Material Description | RET2001RF+RX1-S Digi Stat RF + Rcv |
| Materiale | ABS+PC, non-flammable |
| Modulerende styring | Ja |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 40 °C |
| On/off modulating control | Ja |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 1 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 3 A |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Rumtermostater, RET |
| Produktlabel | Yes |
| Produktoplysninger | RET2001RF + RX1-S |
| Produkttype | RET2001 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reguleringsforurening | Grader 2 |
| RF-frekvens [MHz] | 433.92 MHz |
| RF-område [m] | 30 m |
| Statusindikator | Ja |
| Styring ON/OFF | Ja |
| Temperaturbegrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Min.] | 5 °C |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.448 Kilogram |
| Nettovægt | 0.36 Kilogram |
| Volume | 1.013 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702425239380 |
| Proposition 65 | No significant risk |