
Batterier
087N6473
RET2001RF Digi Stat RF
087N6473
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 1 Primærbatteri SUM vægt Kg | 0.044 |
| 1 Primært batteri vægt kg | 0.022 |
| Antal udgange | 1 |
| Applikation | Room heating |
| Bagerste plade | Custom Backplate |
| Baggrundsbelyst display | Ja |
| Batteriantal | 2 |
| Batterilevetid [år] | 2.0 yr |
| Batteritype | 2 alkaliske AA-batterier |
| Batteritype eller navn | Alkaline AA (LR6/ZR6) |
| Beskrivelse | RET2001RF Digi Stat RF |
| CE-mærket | Yes |
| Control type | On/Off modulating control |
| Designstandard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Contains Alkaline Battries |
| Dybde [mm] | 30 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 7(a)7(c)-I6(c) |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 7.38.3.1 |
| Farve | RAL 9016 |
| Forsyningstype | Batterier |
| Frostsikring | Ja |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkendelse | CEUKCA |
| Højde [mm] | 86 mm |
| Indeholder batterier | Yes |
| Installation | 3 Wire |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kategorinavn | Digital RF Thermostat |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| Kuglehårdhedstest [°C] | 75 °C |
| Material Description | RET2001RF Digi Stat RF |
| Materiale | ABS+PC, non-flammable |
| Modulerende styring | Ja |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 40 °C |
| On/off modulating control | Ja |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 1 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 3 A |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Rumtermostater, RET |
| Produktlabel | Yes |
| Produktoplysninger | RET2001 RF |
| Produkttype | RET2001 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reguleringsforurening | Grader 2 |
| RF-frekvens [MHz] | 433.92 MHz |
| RF-område [m] | 30 m |
| SCIP-dossier nr. | 1076e053-04a2-4646-987d-f4036bc6aef1 |
| SCIP-dossier produktnavn | Electronic programmable room thermostat |
| Statusindikator | Ja |
| Styring ON/OFF | Ja |
| Temperaturbegrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Min.] | 5 °C |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.218 Kilogram |
| Nettovægt | 0.2 Kilogram |
| Volume | 0.604 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702425239366 |
| Proposition 65 | No significant risk |