
RET2001M, 230Vac
087N6470
RET2001M, Mains powered digital room electronic thermostat
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: RET
Anbefalet udskiftning: 087N6476
087N6470
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal udgange | 1 |
| Applikation | Room heating |
| Bagerste plade | Custom Backplate |
| Baggrundsbelyst display | Ja |
| Beskrivelse | RET2001M, Mains powered digital room electronic thermostat |
| Bredde [mm] | 86.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Control type | On/Off modulating control |
| Designstandard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dybde [mm] | 43 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Farve | Hvid RAL 9010 |
| Forsyningstype | 230Vac |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Frostsikring | Ja |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkendelse | CEUKCA |
| Højde [mm] | 86 mm |
| Installation | 2 Wire |
| Kategorinavn | Digital Thermostat |
| Kuglehårdhedstest [°C] | 75 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Material Description | RET2001M Digi Stat 230V |
| Materiale | ABS+PC, non-flammable |
| Modulerende styring | Ja |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 40 °C |
| On/off modulating control | Ja |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 1 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 3 A |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Rumtermostater, RET |
| Produktlabel | Yes |
| Produktoplysninger | RET2001M |
| Produkttype | RET2001 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reguleringsforurening | Grader 2 |
| Statusindikator | Ja |
| Styring ON/OFF | Ja |
| Temperaturbegrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Min.] | 5 °C |
| Tolerance | ±10% |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.207 Kilogram |
| Nettovægt | 0.17 Kilogram |
| Volume | 0.604 Cubic decimeter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702425239359 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |