
RET1001M-V2, 230Vac
087N6461
Elektronisk rumtermostat med drejeknap, frostsikring og stand-by-indstilling. LED viser tilslutning og varmebehov. Nemt at anvende.
087N6461
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal udgange | 1 |
| Applikation | Room heating |
| Bagerste plade | Industry Standard Backplate |
| Beskrivelse | Elektronisk rumtermostat med drejeknap, frostsikring og stand-by-indstilling. LED viser tilslutning og varmebehov. Nemt at anvende. |
| Bredde [mm] | 86.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Control type | On/Off load compensation |
| Designstandard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dybde [mm] | 30 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 7(a)7(c)-I6(c) |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 7.38.3.1 |
| Farve | Hvid RAL 9010 |
| Forsyningstype | 230Vac |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Frostsikring | Ja |
| Garanti [år] | 5 |
| Godkendelse | CEUKCA |
| Højde [mm] | 86 mm |
| Indeholder batterier | No |
| Installation | 3 Wire Installation |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kategorinavn | Dial Thermostat |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| Material Description | RET1001M Dial Stat 230V, V2 |
| Materiale | ABS+PC, non-flammable |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 40 °C |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 1 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 3 A |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Rumtermostater, RET |
| Produktoplysninger | RET1001M-V2 |
| Produkttype | RET1001 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reguleringsforurening | Grader 2 |
| SCIP-dossier nr. | 1076e053-04a2-4646-987d-f4036bc6aef1 |
| SCIP-dossier produktnavn | Electronic programmable room thermostat |
| Statusindikator | Ja |
| Temperatur [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Min.] | 5 °C |
| Tolerance | ±10% |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 182 Gram |
| Nettovægt | 129.8 Gram |
| Volume | 0.656 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162419182 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |