
RET1001M, 230Vac
087N6460
RET 1001M, elektronisk rumtermostat med drejeskala
087N6460
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal udgange | 1 |
| Applikation | Room heating |
| Bagerste plade | Custom Backplate |
| Beskrivelse | RET 1001M, elektronisk rumtermostat med drejeskala |
| Bredde [mm] | 86.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Control type | On/Off modulating control |
| Designstandard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dybde [mm] | 30 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Farve | Hvid RAL 9010 |
| Forsyningstype | 230Vac |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Frostsikring | Ja |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkendelse | CEUKCA |
| Højde [mm] | 86 mm |
| Indeholder batterier | No |
| Installation | 3 Wire Installation |
| Kategorinavn | Dial Thermostat |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kuglehårdhedstest [°C] | 75 °C |
| Material Description | RET1001M Dial Stat 230V |
| Materiale | ABS+PC, non-flammable |
| Medie | A |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 40 °C |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 1 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 3 A |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Rumtermostater, RET |
| Produktlabel | Yes |
| Produktoplysninger | RET1001M |
| Produkttype | RET1001 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reguleringsforurening | Grader 2 |
| Statusindikator | Ja |
| Styring ON/OFF | Ja |
| Temperaturbegrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Min.] | 5 °C |
| Tolerance | ±10% |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.176 Kilogram |
| Nettovægt | 0.106 Kilogram |
| Volume | 0.604 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702425239335 |
| Proposition 65 | No significant risk |