
RET2000B-RF + RX1-S, Batteries for thermostat + 230Vac for receiver
087N6444
RET2000
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: RET
087N6444
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 1 Primærbatteri SUM vægt Kg | 0.044 |
| 1 Primært batteri vægt kg | 0.022 |
| Baggrundsbelyst display | Ja |
| Batteriantal | 2 |
| Batteritype | 2 alkaliske AA-batterier |
| Batteritype eller navn | Alkaline AA (LR6/ZR6) |
| Beskrivelse | RET2000 |
| Designstandard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dybde [mm] | 35 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Forsyningstype | Batteries for thermostat + 230Vac for receiver |
| Frostsikring | Ja |
| Højde [mm] | 84 mm |
| Indeholder batterier | Yes |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kølemulighed | Ja |
| Kuglehårdhedstest [°C] | 75 °C |
| Material Description | RET2000B-RF + RX1-S |
| Medie | A |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 45 °C |
| Omskiftningsdifferens [°C] [Maks.] | 1 °C |
| On/off modulating control | Ja |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 1 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 3 A |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Rumtermostater, RET |
| Produktoplysninger | RET2000B-RF + RX1-S |
| Produkttype | RET2000 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reguleringsforurening | Grader 2 |
| RF-frekvens [MHz] | 433.92 MHz |
| RF-område [m] | 30 m |
| Sikkerhedskopiering af hukommelse | Ja |
| Statusindikator | Ja |
| Styring ON/OFF | Ja |
| Temperatur [°C] [Maks.] | 30 °C |
| Temperatur [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Maks.] | 30 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperaturnøjagtighed | ±1°C |
| Temperaturområde (køling) [°C] [Maks.] | 52 °C |
| Temperaturområde (køling) [°C] [Min.] | 52 °C |
| Tidsforsinkelse for kompressor (tilvalg) | Ja |
| Vægt per batteri | 23 g |
| Valgfri °C eller °F | Ja |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.35 Kilogram |
| Nettovægt | 0.246 Kilogram |
| Volume | 0.627 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5013567422159 |
| Proposition 65 | No significant risk |