
RMT-24 T.THERM., Mechanical Dial Thermostat
087N1197
RMT 24 V elektromekanisk rumtermostat med accelerator, termometer, natsænkning, SPDT kontaktrelæ
087N1197
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Accelerator | Ja |
| Beskrivelse | RMT 24 V elektromekanisk rumtermostat med accelerator, termometer, natsænkning, SPDT kontaktrelæ |
| Bredde [mm] | 80.00 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dybde [mm] | 40 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Forsyningsspænding [V] AC | 24 V |
| Garanti [år] | 2 |
| Højde [mm] | 80 mm |
| Indbygget termometer | Ja |
| Indeholder batterier | No |
| Kategorinavn | Mechanical Dial Thermostat |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Material Description | RMT-24T RUMTERMOSTAT |
| Medie | A |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omskiftningsdifferens [°C] [Maks.] | 1 °C |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 4 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 10 A |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Rumtermostat, RMT |
| Produktlabel | Yes |
| Produktoplysninger | RMT-24 T.THERM. |
| Produkttype | RMT24 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Temperatur [°C] [Maks.] | 30 °C |
| Temperatur [°C] [Min.] | 8 °C |
| Temperatursænkning om natten | Ja |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.154 Kilogram |
| Nettovægt | 0.148 Kilogram |
| Volume | 0.325 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702420019192 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |