
TPOne-S + DBR, 230Vac
087N7856
TPOne-S + DBR Wi-Fi connected programmable room theromstat and RF receiver
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: TPOne
087N7856
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Applikation | Room heating |
| Automatisk sommertid | Ja |
| Bagerste plade | Custom Backplate |
| Baggrundsbelyst display | Ja |
| Beskrivelse | TPOne-S + DBR Wi-Fi connected programmable room theromstat and RF receiver |
| Bredde [mm] | 155.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Control type | On/Off modulating control |
| Designstandard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| Dybde [mm] | 30 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Fabriksindstillede programmer | Ja |
| Fabriksindstillet kalenderur | Ja |
| Farve | Hvid RAL 9010 |
| Feriefunktion | Ja |
| Fjernføler (tilvalg) | Nej |
| Forsinket startkontrol | Ja |
| Forsyningsspænding [V] AC | 230 V |
| Forsyningstype | 230Vac |
| Frekvens [Hz] | 50 Hz |
| Frostsikring | Ja |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkendelse | CEUKCA |
| Højde [mm] | 66 mm |
| Indbygget føler | Ja |
| Kategorinavn | Programmable thermostat |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kuglehårdhedstest [°C] | 75 °C |
| Material Description | TPOne-S + DBR |
| Materiale | ABS+PC, non-flammable |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Medie | A |
| Nominel impulsspænding [kV] | 2.5 kV |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 45 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| On/off modulating control | Ja |
| On/Offs pr. dag | 6 |
| Optimeret startstyring | Ja |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 1 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 3 A |
| Overstyringsfunktion | Ja |
| Plantype | 7-dage, 5/2-dage eller døgn |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Programmérbare rumtermostater |
| Produktlabel | Yes |
| Produktoplysninger | TPOne-S + DBR |
| Produkttype | TPOne |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reguleringsforurening | Grader 2 |
| RF-frekvens [MHz] | 868.42 MHz |
| RF-område [m] | 30 m |
| Sluk | Ja |
| Styring ON/OFF | Ja |
| Temperatur [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperaturnøjagtighed | ±1°C |
| Termostattilstand | Ja |
| Timer for serviceinterval | Ja |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
| Urdisplay | AM/PM eller 24-timers visning |
| Valgfri °C eller °F | Ja |
| Viser tidspunkt eller temperatur | Ja |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.47 Kilogram |
| Nettovægt | 0.1 Kilogram |
| Volume | 1.872 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5013567423927 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |