
TPOne- M, 230Vac
087N7852
TPOne-M, netforsynet programmerbar kloktermostat
087N7852
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 1 Primærbatteri SUM vægt Kg | 0.001 |
| 1 Primært batteri vægt kg | 0.001 |
| Applikation | Room heating |
| Automatisk sommertid | Ja |
| Bagerste plade | Custom Backplate |
| Baggrundsbelyst display | Ja |
| Batteriantal | 1 |
| Batteritype eller navn | Coin battery Manganese Lithium (CR1220) |
| Beskrivelse | TPOne-M, netforsynet programmerbar kloktermostat |
| Bredde [mm] | 155.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Control type | On/Off load compensation |
| Designstandard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| Dybde [mm] | 30 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 7(c)-I6(c)7(a) |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 7.38.3.1 |
| Fabriksindstillede programmer | Ja |
| Fabriksindstillet kalenderur | Nej |
| Farve | Hvid RAL 9010 |
| Feriefunktion | Ja |
| Fjernføler (tilvalg) | Ja |
| Forsinket startkontrol | Ja |
| Forsyningsspænding [V] AC | 230 V |
| Forsyningstype | 230Vac |
| Frostsikring | Ja |
| Garanti [år] | 5 |
| Godkendelse | CEUKCA |
| Højde [mm] | 66 mm |
| Indbygget føler | Ja |
| Indeholder batterier | Yes |
| Kategorinavn | Programmable thermostat |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| Kuglehårdhedstest [°C] | 75 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Material Description | TPOne- M |
| Materiale | ABS+PC, non-flammable |
| Medie | A |
| Nominel impulsspænding [kV] | 2.5 kV |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 45 °C |
| On/off modulating control | Ja |
| On/Offs pr. dag | 6 |
| Optimeret startstyring | Ja |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 1 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 3 A |
| Overstyringsfunktion | Ja |
| Plantype | 7-dage, 5/2-dage eller døgn |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Programmérbare rumtermostater |
| Produktlabel | Yes |
| Produktoplysninger | TPOne- M |
| Produkttype | TPOne |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reguleringsforurening | Grader 2 |
| SCIP-dossier nr. | 1076e053-04a2-4646-987d-f4036bc6aef1 |
| SCIP-dossier produktnavn | Electronic programmable room thermostat |
| Sluk | Ja |
| Styring ON/OFF | Ja |
| Temperatur [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperaturnøjagtighed | ±1°C |
| Termostattilstand | Ja |
| Timer for serviceinterval | Ja |
| Tolerance | ±15% |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
| Urdisplay | AM/PM eller 24-timers visning |
| Vægt per batteri | 1 g |
| Valgfri °C eller °F | Ja |
| Viser tidspunkt eller temperatur | Ja |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.306 Kilogram |
| Nettovægt | 0.22 Kilogram |
| Volume | 0.966 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5013567423293 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |