
230Vac
087N7930
TP5001M, netdrevet digital elektronisk programmerbar rumtermostat
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: TP5001
087N7930
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Applikation | Room heating |
| Automatisk sommertid | Ja |
| Bagerste plade | Custom Backplate |
| Baggrundsbelyst display | Ja |
| Beskrivelse | TP5001M, netdrevet digital elektronisk programmerbar rumtermostat |
| Bredde [mm] | 86.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Control type | On/Off modulating control |
| Designstandard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| Dybde [mm] | 43 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Fabriksindstillede programmer | Ja |
| Farve | Hvid RAL 9010 |
| Feriefunktion | Ja |
| Fjernføler (tilvalg) | Nej |
| Forsinket startkontrol | Ja |
| Forsyningstype | 230Vac |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Frostsikring | Ja |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkendelse | CEUKCA |
| Højde [mm] | 86 mm |
| Indbygget føler | Ja |
| Kategorinavn | 5/2 Day Thermostat |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kuglehårdhedstest [°C] | 75 °C |
| Material Description | TP5001M Prog Stat 230V |
| Materiale | ABS+PC, non-flammable |
| Nominel impulsspænding [kV] | 2.5 kV |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 40 °C |
| On/off modulating control | Ja |
| On/Offs pr. dag | 4 |
| Optimeret startstyring | Ja |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 1 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 3 A |
| Overstyringsfunktion | Ja |
| Plantype | 5/2-dage, døgn |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Programmérbare rumtermostater |
| Produktoplysninger | TP5001M Prog Stat 230V |
| Produkttype | TP5001 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reguleringsforurening | Grader 2 |
| Styring ON/OFF | Ja |
| Temperatur [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur [°C] [Min.] | 5 °C |
| Timer for serviceinterval | Ja |
| Tolerance | ±10% |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
| Urdisplay | AM/PM eller 24-timers visning |
| Viser tidspunkt eller temperatur | Ja |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 207 Gram |
| Nettovægt | 102 Gram |
| Volume | 0.604 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702425239403 |
| Proposition 65 | No significant risk |