
Dykrørsstermostater, ITD, Funktion: Dual control and limit thermostat, 0 °C - 90 °C, Fabriksindstillet temperatur grænse [°C]: 90
099-1061
Dobbelt regulerings- og begrænsningsfunktion
099-1061
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Begrænsningsområde [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Begrænsningsområde [°C] [Min.] | 90 °C |
| Beskrivelse | Dobbelt regulerings- og begrænsningsfunktion |
| Bredde [mm] | 100.00 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dybde [mm] | 57 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Fabriksindstillet temperatur grænse [°C] | 90 °C |
| Følerlommelængde [mm] | 100 mm |
| Funktion | Dual control and limit thermostat |
| Højde [mm] | 110 mm |
| Indeholder batterier | No |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kontakttype – grænse | SPST |
| Kontakttype – styring | SPDT |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Material Description | ITD |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 80 °C |
| Omskiftningsdifferens | 4 ± 1°C |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 3 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 10 A |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Dykrørsstermostater |
| Produktlabel | Yes |
| Produkttype | ITD |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | b414887a-bb9d-4dce-b6ec-81742d8d7673 |
| SCIP-dossier produktnavn | Safety thermostats ST-1 and ST-2 |
| Temperaturstyringsområde [°C] [Maks.] | 90 °C |
| Temperaturstyringsområde [°C] [Min.] | 0 °C |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.436 Kilogram |
| Nettovægt | 0.43 Kilogram |
| Volume | 2.294 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5013567403493 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |