
Dykrørsstermostater, ITL, Funktion: Limit thermostat, 90 °C - 100 °C
099-1059
Begrænsningsfunktion (manuel genindstilling)
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: IT
099-1059
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Begrænsningsområde [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Begrænsningsområde [°C] [Min.] | 90 °C |
| Beskrivelse | Begrænsningsfunktion (manuel genindstilling) |
| Bredde [mm] | 54.00 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dybde [mm] | 57 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Fabriksindstillet temperatur grænse [°C] | 90 °C |
| Følerlommelængde [mm] | 120 mm |
| Funktion | Limit thermostat |
| Højde [mm] | 110 mm |
| Indeholder batterier | No |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kontakttype – grænse | SPST |
| Material Description | ITL |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 80 °C |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 3 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 10 A |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Dykrørsstermostater |
| Produktlabel | Yes |
| Produkttype | ITL |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.268 Kilogram |
| Nettovægt | 0.268 Kilogram |
| Volume | 1.202 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5013567403516 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |