
Dykrørsstermostater, ITC, Funktion: Control thermostat (tamperproof), 0 °C - 90 °C
099-1057
Control Function (Thermal Re-set)
099-1057
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Beskrivelse | Control Function (Thermal Re-set) |
| Bredde [mm] | 54.00 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dybde [mm] | 56 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Følerlommelængde [mm] | 100 mm |
| Funktion | Control thermostat (tamperproof) |
| Højde [mm] | 110 mm |
| Indeholder batterier | No |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kontakttype – styring | SPDT |
| Material Description | ITC Kontrol termostat |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Omskiftningsdifferens | 4 ± 1°C |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 3 A |
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 10 A |
| Product line | 03 |
| Produktgruppe | Dykrørsstermostater |
| Produktlabel | Yes |
| Produkttype | ITC |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperaturstyringsområde [°C] [Maks.] | 90 °C |
| Temperaturstyringsområde [°C] [Min.] | 0 °C |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 272 Gram |
| Nettovægt | 272 Gram |
| Volume | 1.213 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5013567403462 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |