
ATF, 10 °C - 90 °C
087N6712
Electro-mechanical pipe frost thermostat, can be clamped on ½" and 2" pipes.
087N6712
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Application | Pipe frost thermostat |
| Beskrivelse | Electro-mechanical pipe frost thermostat, can be clamped on ½" and 2" pipes. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Garanti [år] | 2 |
| Indeholder batterier | No |
| Installation | Clamp-on |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Material Description | ATF Thermostat |
| Medie | A |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Output kontaktbelastning induktiv [A] | 2 A |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Output kontaktbelastning resistiv [A] | 6 A |
| Product line | 03 |
| Product name | ATF |
| Produktgruppe | Cylinder- og rørtermostater |
| Produktlabel | Yes |
| Produktoplysninger | ATF |
| Produkttype | ATF |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Temperatur [°C] [Maks.] | 90 °C |
| Temperatur [°C] [Min.] | 10 °C |
| Termostat | Frost protection thermostat |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.17 Kilogram |
| Nettovægt | 0.143 Kilogram |
| Volume | 0.584 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702420082257 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |