
Sikkerhedstermostater, ST-1
087N1050
Sikkerhedstermostat ST-1
087N1050
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal temperaturfølere | 2 |
| Beskrivelse | Sikkerhedstermostat ST-1 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differens STW [K] | 12 (+/- 3) |
| Differens TR [K] | 4 (+/- 1) |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| Følerforbindelse | R ½ |
| Følerlomme, materiale | Messing Ms 58/kobber |
| Følertemperatur [°C] [Maks.] | 130 °C |
| Indeholder batterier | No |
| Kabelindgang | Pg 20 |
| Kapsling | IP40 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kontakt, induktiv belastning [A] | 2.5 A |
| Kontakt, ohmskbelastning [A] | 10 A |
| Kontakt, trefaset belastning [A] | 7 A |
| Kontakter | Ag 1000/1000 |
| Material Description | TERMOSTAT ST 1 |
| Monteringsretning | Ingen begrænsning |
| Nulstil temperaturforskel STW | Auto |
| Nulstil temperaturforskel TR | Auto |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 80 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Maks.] | 80 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Min.] | -15 °C |
| Product line | 08 |
| Produktgruppe | Sikkerhedstermostater |
| Produktlabel | Yes |
| Produkttype | ST-1 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | b414887a-bb9d-4dce-b6ec-81742d8d7673 |
| SCIP-dossier produktnavn | Safety thermostats ST-1 and ST-2 |
| Sikkerhedsovervågning, STW-indstilling [°C] [Maks.] | 120.000 °C |
| Sikkerhedsovervågning, STW-indstilling [°C] [Min.] | 100.000 °C |
| Temperaturføler, diameter [mm] | 9.0 mm |
| Temperaturføler, længde [mm] | 100 mm |
| Termostat TR-indstilling [°C] [Maks.] | 120 °C |
| Termostat TR-indstilling [°C] [Min.] | 30 °C |
| Tilladte medier | District heating/cooling circulation water |
| Transporttemperatur [°C] [Maks.] | 80 °C |
| Transporttemperatur [°C] [Min.] | -15 °C |
| Tryk nominelt [bar] | 10 bar |
| Udkoblingsnøjagtighed [K] [Maks.] | 6 K |
| Udkoblingsnøjagtighed [K] [Min.] | 0 K |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.46 Kilogram |
| Nettovægt | 0.436 Kilogram |
| Volume | 2.025 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702421715000 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |