
Termostater, DEVIreg™ Touch sort, Følertype: Rum + gulv
140F1069
Temperatur – gulv [°C]: 5 - 45, Temperatur – rum [°C]: 5 - 35, Displaytype: Touch skærm, Applikation: Gulvvarme
140F1069
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 1 Primærbatteri SUM vægt Kg | 0.000 |
| 1 Primært batteri vægt kg | 0.000 |
| 2-polet kontakt | Nej |
| Applikation | Gulvvarme |
| Batteriantal | 1 |
| Batteribackup | Ja |
| Batteritype eller navn | Coin battery - (Manganese Silicon) lithium rechargeable battery by Seiko (MS414GE) |
| Beskrivelse | DEVIreg Touch,sort |
| Bredde [mm] | 85.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Certificeringsfirma | CEEACIntertek SemkoUkrTEST |
| Definitionspunkt for føler [Ohm/°C] | 15kΩ / 25°C |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| DINskinne montage | Nej |
| Display (ja/nej) | Ja |
| Displaytype | Touch skærm |
| Dybde [mm] | 24 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP-klasse | 21 |
| Energiforbrug ved standby [W] [Maks.] | 0.40 W |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Farve | Sort RAL 9005 |
| Følertype | Rum + gulv |
| Forsyningsspænding [V] AC | 230 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [maks.] | 240 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [min.] | 220 V |
| Forureningsgrad | 2 |
| Frostsikring [°C] | 5 °C |
| Garanti [år] | 5 |
| Godkendelse | UkrTESTCE |
| Højde [mm] | 85 mm |
| Indeholder batterier | Yes |
| Induktiv belastning | cos φ= 0.3 max 1A |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompatibelfremmed følertype | Ja |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kompatibelt rammesystem | Ja |
| Maks.lederdimension klemmer [mm²] | 2 x 2.5 |
| Material Description | DEVIreg Touch - Pure Black |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 30 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Min.] | -20 °C |
| Pakke, bredde [mm] | 95 mm |
| Pakke, dybde [mm] | 140 mm |
| Pakke, højde [mm] | 85 mm |
| Product line | 21 |
| Produktgruppe | Termostater |
| Produktoplysninger | DEVIreg™ Touch sort |
| Produkttype | DEVIreg™ Touch |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reguleringstype | PWM |
| Relækontakt | 1-polet |
| Resistiv belastning maks. [A] | 16 A |
| Softwareklasse | A |
| Temperatur – gulv [°C] [Maks.] | 45 °C |
| Temperatur – gulv [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperatur – rum [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur – rum [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperatur for kugletryktest [°C] | 75 °C |
| Temperatur maks. begrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur maks. begrænser [°C] [Min.] | 20 °C |
| Temperatur min. begrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur min. begrænser [°C] [Min.] | 10 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Maks.] | 45 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Min.] | 5 °C |
| Termostat IP-klasse | 21 |
| UL-klassificeret | No |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
| Vægt per batteri | 0 g |
| Warranty type | 5-year product warranty |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.242 Kilogram |
| Nettovægt | 0.24 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 1.131 Liter |
| EAN/UPC | 5703466225608 |