
Termostater, Følertype: Rum + gulv
140F1173
Temperatur – gulv [°C]: 5 - 35, Temperatur – rum [°C]: 5 - 35, Displaytype: LCD, Applikation: Gulvvarme
140F1173
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 1 Primært batteri vægt kg | 0.001 |
| 2-polet kontakt | Nej |
| Applikation | Gulvvarme |
| Batteriantal | 1 |
| Batteritype eller navn | Coin battery Manganese Lithium (CR1220) |
| Beskrivelse | DEVIreg™ Solo (Black) |
| Bredde [mm] | 85.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Definitionspunkt for føler [Ohm/°C] | 15kΩ / 25°C |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DINskinne montage | Nej |
| Display (ja/nej) | Ja |
| Displaytype | LCD |
| Dybde [mm] | 32 mm |
| Element IP-klasse | 21 |
| Energiforbrug ved standby [W] [Maks.] | 1.00 W |
| EPD tilgængelig | Yes |
| Farve | Sort |
| Følertype | Rum + gulv |
| Forsyningsspænding [V] AC | 230 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [maks.] | 240 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [min.] | 220 V |
| Frostsikring [°C] | 5 °C |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkendelse | CE |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Højde [mm] | 85 mm |
| Indeholder batterier | Yes |
| Induktiv belastning | cos φ= 0.3 max 1A |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Material Description | DEVIreg Solo (Black) |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Maks.] | 60 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Min.] | -25 °C |
| Product line | 21 |
| Produktgruppe | Termostater |
| Produktoplysninger | DEVIreg™ Solo (Black) |
| Produkttype | DEVIreg™ Solo |
| Reguleringstype | PWM |
| Resistiv belastning maks. [A] | 16 A |
| Temperatur – gulv [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur – gulv [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperatur – rum [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur – rum [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperatur for kugletryktest [°C] | 75 °C |
| UL-klassificeret | No |
| Vægt per batteri | 1 g |
| Warranty type | 2-year product warranty |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 230 Gram |
| Nettovægt | 160 Gram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 0.882 Liter |
| EAN/UPC | 5703466253908 |