
Termostater, DEVIreg™ Smart ivory, Følertype: Rum + gulv
140F1142
Temperatur – gulv [°C]: 5 - 45, Temperatur – rum [°C]: 5 - 35, Displaytype: Touch skærm, Applikation: Gulvvarme
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: DEVIreg™ Smart
140F1142
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 1 Primærbatteri SUM vægt Kg | 0.000 |
| 1 Primært batteri vægt kg | 0.000 |
| Applikation | Gulvvarme |
| Batteriantal | 1 |
| Batteritype eller navn | Coin battery - (Manganese Silicon) lithium rechargeable battery by Seiko (MS414GE) |
| Beskrivelse | DEVIreg Smart elfenben |
| Bredde [mm] | 85.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Certificeringsfirma | CEEACIntertek Semko |
| Definitionspunkt for føler [Ohm/°C] | 15kΩ / 25°C |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| DINskinne montage | Nej |
| Display (ja/nej) | Ja |
| Displaytype | Touch skærm |
| Dybde [mm] | 44 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP-klasse | 21 |
| Energiforbrug ved standby [W] [Maks.] | 0.40 W |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Farve | Ivory 1013 |
| Følertype | Rum + gulv |
| Forsyningsspænding [V] AC | 230 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [maks.] | 240 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [min.] | 220 V |
| Forureningsgrad | 2 |
| Frostsikring [°C] | 5 °C |
| Garanti [år] | 5 |
| Godkendelse | CE |
| Højde [mm] | 85 mm |
| Hysterese (+/-) | 0.20 |
| Indeholder batterier | Yes |
| Induktiv belastning | cos φ= 0.3 max 1A |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Maks.lederdimension klemmer [mm²] | 2 x 2.5 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Material Description | DEVIreg Smart Ivory |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 30 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Min.] | -20 °C |
| Pakke, bredde [mm] | 108 mm |
| Pakke, dybde [mm] | 110 mm |
| Pakke, højde [mm] | 84 mm |
| Product line | 21 |
| Produktgruppe | Termostater |
| Produktoplysninger | DEVIreg™ Smart ivory |
| Produkttype | DEVIreg™ Smart |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reguleringstype | PWM |
| Relækontakt | 1-polet |
| Resistiv belastning maks. [A] | 16 A |
| Softwareklasse | A |
| Temperatur – gulv [°C] [Maks.] | 45 °C |
| Temperatur – gulv [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperatur – rum [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur – rum [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperatur for kugletryktest [°C] | 75 °C |
| Temperatur maks. begrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur maks. begrænser [°C] [Min.] | 20 °C |
| Temperatur min. begrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur min. begrænser [°C] [Min.] | 10 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Maks.] | 45 °C |
| Temperaturbegrænser [°C] [Min.] | 5 °C |
| UL-klassificeret | No |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
| Vægt per batteri | 0 g |
| Warranty type | 5-year product warranty |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.263 Kilogram |
| Nettovægt | 0.26 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 0.998 Liter |
| EAN/UPC | 5703466239643 |