
Termostater, DEVIreg™ Multi, Følertype: NTC, 32 A
140F1139
Displaytype: LCD
140F1139
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Applikation | Asphalt ice and snow meltingCold storeGround ice and snow meltingPipe / tank frost protectionRoof frost protectionSport fieldsVineyard frost protection |
| Batteribackup | Ja |
| Beskrivelse | DEVIreg Multi |
| Bredde [mm] | 138.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Certificeringsfirma | CE |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DINskinne montage | Ja |
| Display (ja/nej) | Ja |
| Displaytype | LCD |
| Driftstemperatur [°C] [Maks.] | 60 °C |
| Driftstemperatur [°C] [Min.] | -20 °C |
| Dybde [mm] | 70 mm |
| Element IP-klasse | 40 |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c)7(a)7(c)-I |
| Farve | Sort |
| Følertype | NTC |
| Forsyningsspænding [V] AC [maks.] | 230 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [min.] | 110 V |
| Forureningsgrad | 2 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Garanti [år] | 2 |
| Godkendelse | CE |
| Højde [mm] | 110 mm |
| Indeholder batterier | No |
| Material Description | DEVIreg Multi |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Maks.] | 85 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Min.] | -30 °C |
| Overvågningfølerfejl | Ja |
| Pakke, bredde [mm] | 138 mm |
| Pakke, dybde [mm] | 70 mm |
| Pakke, højde [mm] | 122 mm |
| Product line | 21 |
| Produktgruppe | Termostater |
| Produktoplysninger | DEVIreg™ Multi |
| Produkttype | DEVIreg™ Multi |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1)Lead titanium zirconium oxide (CAS no. 12626-81-2)Potassium nonafluoro-1-butanesulfonate (CAS no. 29420-49-3)1, 2-dimethoxyethane, ethylene glycol dimethyl ether (EGDME) (CAS no. 110-71-4)6,6'-di-tert-butyl-2,2'-methylenedi-p-cresol (CAS no. 119-47-1) |
| Resistiv belastning maks. [A] | 32 A |
| Temperatur for kugletryktest [°C] | 125 °C |
| UL-klassificeret | No |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
| Warranty type | 2-year product warranty |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.634 Kilogram |
| Nettovægt | 0.511 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 2.799 Liter |
| EAN/UPC | 5703466248560 |