
Termostater, DEVIreg™ Hotwater
140F1133
DEVIreg™ Hotwater
140F1133
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Applikation | Varmt brugsvand |
| Batteribackup | Ja |
| Beskrivelse | DEVIreg™ Hotwater |
| Bredde [mm] | 138.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Certificeringsfirma | CEEAC |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DINskinne montage | Ja |
| Display (ja/nej) | Ja |
| Displaytype | LCD |
| Driftstemperatur [°C] [Maks.] | 60 °C |
| Driftstemperatur [°C] [Min.] | -20 °C |
| Dybde [mm] | 70 mm |
| Element IP-klasse | 40 |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Farve | Sort |
| Følertype | NTC |
| Garanti [år] | 2 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Godkendelse | CEEAC |
| Højde [mm] | 110 mm |
| Indeholder batterier | No |
| Material Description | DEVIreg Hotwater |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Maks.] | 85 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Min.] | -30 °C |
| Pakke, bredde [mm] | 138 mm |
| Pakke, dybde [mm] | 70 mm |
| Pakke, højde [mm] | 122 mm |
| Product line | 21 |
| Produktgruppe | Termostater |
| Produkttype | DEVIreg™ Hotwater |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Resistiv belastning maks. [A] | 32 A |
| Temperatur for kugletryktest [°C] | 125 °C |
| UL-klassificeret | No |
| Warranty type | 2-year product warranty |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 1.2 Kilogram |
| Nettovægt | 0.512 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 3.08 Liter |
| EAN/UPC | 5703466249680 |