
Termostater, DEVIreg Display Connect, Følertype: Rum + gulv
140F1162
Temperatur – gulv [°C]: 4 - 45, Temperatur – rum [°C]: 4 - 35, Displaytype: LED, Applikation: Gulvvarme
140F1162
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 2-polet kontakt | Nej |
| Applikation | Gulvvarme |
| Batteriantal | 1 |
| Batteribackup | Ja |
| Beskrivelse | DEVIreg Display Connect |
| Bredde [mm] | 85.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Certificeringsfirma | Intertek SemkoUkrTESTEAC |
| Definitionspunkt for føler [Ohm/°C] | 15kΩ / 25°C |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DINskinne montage | Nej |
| Display (ja/nej) | Ja |
| Displaytype | LED |
| Dybde [mm] | 24 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP-klasse | 21 |
| Energiforbrug ved standby [W] [Maks.] | 0.20 W |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Farve | RAL 9016 |
| Følertype | Rum + gulv |
| Forsyningsspænding [V] AC | 230 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [maks.] | 240 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [min.] | 220 V |
| Forureningsgrad | 2 |
| Frostsikring [°C] | 5 °C |
| Garanti [år] | 5 |
| Højde [mm] | 85 mm |
| Indeholder batterier | No |
| Indikatortype | LED |
| Induktiv belastning | cos φ= 0.3 max 1A |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompatibelfremmed følertype | Ja |
| Kompatibelt rammesystem | Ja |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Maks.lederdimension klemmer [mm²] | 2 x 2.5 |
| Material Description | DEVIreg Display Connect |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Maks.] | 60 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Min.] | -25 °C |
| Pakke, bredde [mm] | 95 mm |
| Pakke, dybde [mm] | 95 mm |
| Pakke, højde [mm] | 80 mm |
| Product line | 21 |
| Produktgruppe | Termostater |
| Produktoplysninger | DEVIreg™ Display Connect |
| Produkttype | DEVIreg Display Connect |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1)Lead monoxide (PbO, CAS no. 1317-36-8) |
| Reguleringstype | PWM |
| Relækontakt | 1-polet |
| Resistiv belastning maks. [A] | 16 A |
| SCIP-dossier nr. | 30f8919e-7b0b-4c31-83a2-cd6841d9b1e6 |
| SCIP-dossier produktnavn | DEVIreg Display Connect - Room Thermostat |
| Softwareklasse | A |
| Temperatur – gulv [°C] [Maks.] | 45 °C |
| Temperatur – gulv [°C] [Min.] | 4 °C |
| Temperatur – rum [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur – rum [°C] [Min.] | 4 °C |
| Temperatur for kugletryktest [°C] | 75 °C |
| Temperatur maks. begrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur maks. begrænser [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperatur min. begrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur min. begrænser [°C] [Min.] | 4 °C |
| UL-klassificeret | No |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
| Warranty type | 5-year product warranty |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 204 Gram |
| Nettovægt | 153 Gram |
| Volume | 0.722 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5703466250396 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |