
Termostater, DEVIreg™ Basic, Følertype: Gulv
140F1160
Temperatur – gulv [°C]: 4 - 45, Displaytype: LED, Applikation: Gulvvarme
140F1160
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 1 Primærbatteri SUM vægt Kg | 0.000 |
| 1 Primært batteri vægt kg | 0.000 |
| 2-polet kontakt | Nej |
| Applikation | Gulvvarme |
| Batteriantal | 0 |
| Batteribackup | Nej |
| Beskrivelse | DEVIreg Basic |
| Bredde [mm] | 85.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Certificeringsfirma | Intertek SemkoUkrTESTEAC |
| Definitionspunkt for føler [Ohm/°C] | 15kΩ / 25°C |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DINskinne montage | Nej |
| Display (ja/nej) | Nej |
| Displaytype | LED |
| Dybde [mm] | 24 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP-klasse | 21 |
| Energiforbrug ved standby [W] [Maks.] | 0.20 W |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c)7(c)-I |
| Farve | Hvid RAL 9010 |
| Følertype | Gulv |
| Forsyningsspænding [V] AC | 230 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [maks.] | 240 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [min.] | 220 V |
| Forureningsgrad | 2 |
| Frostsikring [°C] | 5 °C |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkendelse | CEUkrTESTEAC |
| Højde [mm] | 85 mm |
| Indeholder batterier | No |
| Indikatortype | LED |
| Induktiv belastning | cos φ= 0.3 max 1A |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompatibelt rammesystem | Ja |
| Maks.lederdimension klemmer [mm²] | 2 x 2.5 |
| Material Description | DEVIreg Basic |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Maks.] | 60 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Min.] | -25 °C |
| Pakke, bredde [mm] | 95 mm |
| Pakke, dybde [mm] | 95 mm |
| Pakke, højde [mm] | 80 mm |
| Product line | 21 |
| Produktgruppe | Termostater |
| Produktoplysninger | DEVIreg™ Basic |
| Produkttype | DEVIreg Basic |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1)Lead monoxide (PbO, CAS no. 1317-36-8)Diboron trioxide (B2O3, CAS no. 1303-86-2) |
| Reguleringstype | PWM |
| Relækontakt | 1-polet |
| Resistiv belastning maks. [A] | 16 A |
| SCIP-dossier nr. | 3e069a1c-935f-4345-8c30-943c89141ca8 |
| SCIP-dossier produktnavn | Electrical floor heating thermostat |
| Softwareklasse | A |
| Temperatur – gulv [°C] [Maks.] | 45 °C |
| Temperatur – gulv [°C] [Min.] | 4 °C |
| Temperatur for kugletryktest [°C] | 75 °C |
| Temperatur maks. begrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur maks. begrænser [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperatur min. begrænser [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Temperatur min. begrænser [°C] [Min.] | 4 °C |
| UL-klassificeret | No |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
| Warranty type | 2-year product warranty |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 194 Gram |
| Nettovægt | 142 Gram |
| Volume | 0.722 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5703466250372 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |