
Kompakt pressostat, HTB
061G1056
Kontaktfunk.: SPDT, Reset: Auto, Tryktilslutn. type: Lodning, ODm, Tryktilslutn. str.: 2.4 mm, Maks. driftstryk [bar]: 25
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: HTB
061G1056
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 100 stk. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. tilslutn. komment. | 3 x Faston-klemme 250 |
| Elektrisk tilslutning | Spadestik |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Indeholder batterier | No |
| Kapillarrørslængde [mm] | 1000 mm |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kølemidler | R1234yfR1234ze(E)R134aR32R404AR407AR407CR407FR410AR448AR449AR450AR452AR452BR454AR454BR454CR455AR507AR513A |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Kontaktklasse | AC125V/AC250VFLA 1-6 A |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 362 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 25.0 bar |
| Maks. prøvetryk [bar] Pe | 30.0 bar |
| Material Description | HTB Pressure Switch X3028 I/100 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Monteringsmuligheder | 2 x M4 x 0.7 |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -20 °C |
| Pakkeformat | Industripakke |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Kompakt pressostat |
| Produkttilbehør | Nej |
| Produkttype | HTB |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reset | Auto |
| Specif. nøgle | HTB-X3028 |
| Tryk område, kategori | Højt tryk |
| Trykindstilling OFF [bar] | 15.0 bar |
| Trykindstilling ON [bar] | 17.0 bar |
| Tryktilslutn. str. | 2.4 mm |
| Tryktilslutn. type | Lodning, ODm |
| Typebetegnelse | HTB-X3028 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.111 Kilogram |
| Nettovægt | 0.105 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 0.45 Liter |
| EAN/UPC | 5702428257695 |