
Kompakt pressostat, FTB
061G1087
Kontaktfunk.: SPDT, Reset: Manuel, Tryktilslutn. type: Lodning, ODm, Tryktilslutn. str.: 7 mm, Tryk han/hun: Han, Maks. driftstryk [bar]: 30
061G1087
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 100 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. tilslutn. komment. | 3 x Faston-klemme 250 |
| Elektrisk tilslutning | Spadestik |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Godkendelse | CEPED |
| Indeholder batterier | No |
| Kapillarrørslængde [mm] | 1000 mm |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kølemidler | R1234yfR1234ze(E)R134aR32R404AR407AR407CR407FR410AR448AR449AR450AR452AR452BR454AR454BR454CR455AR507AR513A |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Kontaktklasse | AC125V/AC250VFLA 0,5-1,5A |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 435 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 30.0 bar |
| Maks. prøvetryk [bar] Pe | 43.0 bar |
| Material Description | FTB Pressure Switch X389 I/100 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Monteringsmuligheder | 2 x M4 x 0.7 |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -20 °C |
| Pakkeformat | Industripakke |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Kompakt pressostat |
| Produkttilbehør | Nej |
| Produkttype | FTB |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reset | Manuel |
| Specif. nøgle | FTB-X389 |
| Tryk han/hun | Han |
| Tryk område, kategori | Højt tryk |
| Trykindstilling OFF [psig] | 430.0 psig |
| Trykindstilling ON [psig] | 357.5 psig |
| Tryktilslutn. str. | 7 mm |
| Tryktilslutn. type | Lodning, ODm |
| Typebetegnelse | FTB-X389 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.124 Kilogram |
| Nettovægt | 0.052 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 0.445 Liter |
| EAN/UPC | 5702428531528 |