
Kompakt pressostat, FTB
061G1009
Kontaktfunk.: SPDT, Reset: Manuel, Tryktilslutn. type: Lodning, ODm, Tryktilslutn. str.: 2.4 mm, Maks. driftstryk [bar]: 33
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: FTB
061G1009
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 100 stk. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. tilslutn. komment. | 3 x Faston-klemme 250 |
| Elektrisk tilslutning | Spadestik |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Godkendelse | UL |
| Indeholder batterier | No |
| Kapillarrørslængde [mm] | 1000 mm |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kølemidler | R1234yfR1234ze(E)R134aR32R404AR407AR407CR407FR410AR448AR449AR450AR452AR452BR454AR454BR454CR455AR507AR513A |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Kontaktklasse | AC125V/AC240VFLA 20 A |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 478 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 33.0 bar |
| Maks. prøvetryk [bar] Pe | 40.0 bar |
| Material Description | FTB Pressure Switch 3UC11 I/100 |
| Monteringsmuligheder | 2 x M4 x 0.7 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -20 °C |
| Pakkeformat | Industripakke |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Kompakt pressostat |
| Produkttilbehør | Nej |
| Produkttype | FTB |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reset | Manuel |
| Specif. nøgle | FTB-3UC11 |
| Tryk område, kategori | Højt tryk |
| Trykindstilling OFF [bar] | 27.0 bar |
| Trykindstilling ON [bar] | 22.0 bar |
| Tryktilslutn. str. | 2.4 mm |
| Tryktilslutn. type | Lodning, ODm |
| Typebetegnelse | FTB-3UC11 |
| UL-godkendte kølemidler | R134aR404AR407AR407CR407FR410AR448AR449AR450AR452AR507AR513A |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.114 Kilogram |
| Nettovægt | 0.108 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 0.304 Liter |
| EAN/UPC | 5702428257947 |