
Kompakt pressostat, ETB
061G1088
Kontaktfunk.: SPDT, Reset: Manuel, Tryktilslutn. type: Lodning, ODm, Tryktilslutn. str.: 2.4 mm, Tryk han/hun: Han, Maks. driftstryk [bar]: 11
061G1088
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 100 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. tilslutn. komment. | 3 x Faston-klemme 250 |
| Elektrisk tilslutning | Spadestik |
| Godkendelse | CEPED |
| Indeholder batterier | No |
| Kapillarrørslængde [mm] | 1000 mm |
| Kølemidler | R1234yfR1234ze(E)R134aR32R404AR407AR407CR407FR410AR448AR449AR450AR452AR452BR454AR454BR454CR455AR507AR513A |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Kontaktklasse | AC125V/AC250VFLA 6 A |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 159 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 11.0 bar |
| Maks. prøvetryk [bar] Pe | 16.5 bar |
| Material Description | ETB Pressure Switch X331 I/100 |
| Monteringsmuligheder | 2 x M4 x 0.7 |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -20 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Pakkeformat | Industripakke |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Kompakt pressostat |
| Produkttilbehør | Nej |
| Produkttype | ETB |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reset | Manuel |
| SCIP-dossier nr. | 6450ee16-252d-49df-8f77-4136a47bb857 |
| SCIP-dossier produktnavn | T2/TE2 |
| Specif. nøgle | ETB-X331 |
| Tryk han/hun | Han |
| Tryk område, kategori | Lavt tryk |
| Trykindstilling OFF [psig] | 7.1 psig |
| Trykindstilling ON [psig] | 21.3 psig |
| Tryktilslutn. str. | 2.4 mm |
| Tryktilslutn. type | Lodning, ODm |
| Typebetegnelse | ETB-X331 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.134 Kilogram |
| Nettovægt | 0.118 Kilogram |
| Volume | 0.445 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428531535 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |