
Væskestandsomskifter, RT281A
017D004666
Temperaturområde [°C]: -30 - 20, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT, Følertype: Varmefølerelement, Kapillarrørslængde [mm]: 3000, Kapsling (IP): IP66
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Væskeniveaukontakter
017D004666
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 8 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Kontaktsystemer |
| Elektr. egenskaber iht. EN 60947 | Isolering: 400VForureningsgrad: 3Nominel impulsspænding: 4 kVKortslutningssikring, 10 A |
| Elektr. spec. std. | EN 60947-4/-5 |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Hun |
| Elektr. tilslutn. std. | DIN 40430 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 2xPg 13.5 |
| Elektrisk tilslutning | Skruet kabelindføring |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Følertype | Varmefølerelement |
| Godkendelse | CCCCEEACLLC CDC EURO-TYSKLVDRMRSRoHSRoHS KinaTYSK |
| Indeholder batterier | No |
| Kablingsegenskaber iht. EN 60947 | Flex, rørringe: 0,2-1,5 mm2Flex, ingen rørringe: 0,2-2,5mm2Massiv/flertrådet: 0,2-2,5mm2 |
| Kapil. rør længde | 118 1/8 in |
| Kapillarrørslængde [mm] | 3000 mm |
| Kapsling (IP) | IP66 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Kontaktklasse | AC15=3 A, 400 VAC1=10 A, 400 VAC3=4 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=28 A, 400 V |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 319 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 22.0 bar |
| Maks. følertemperatur [°C] | 80 °C |
| Maks. følertemperatur [°F] | 176.0 °F |
| Maks. prøvetryk [bar] Pe | 25.0 bar |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Maks. prøvetryk [psig] | 362.0 psig |
| Material Description | RT281A LEVEL ALARM/REGULATOR |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -50 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 158 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -58 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Væskestandsomskifter |
| Produktoplysninger | Væskestandsomskifter |
| Produkttilbehør | generisk tilbehørTilbehør til kontakter |
| Produkttype | RT281A |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reset | Auto |
| SCIP-dossier nr. | d64be145-2cb1-4f9e-b131-1e4b19976626 |
| SCIP-dossier produktnavn | Electric control valve body(2) |
| Temperaturområde [°C] [Maks.] | 20 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min.] | -30 °C |
| Temperaturområde [°F] [maks.] | 70 °F |
| Temperaturområde [°F] [min.] | -20 °F |
| Tryk han/hun | Han |
| Tryktilslutn. std. | ISO 228-1 |
| Tryktilslutn. str. | 3/8 |
| Tryktilslutn. type | G |
| Udløsertid for relæsiden [s] | 0 s |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 2.12 Kilogram |
| Nettovægt | 1.842 Kilogram |
| Volume | 5.087 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428042734 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |