
Væskestandsomskifter, LLS/AKS 38 Retrofit, Svejsning
148H3504
Tilslutningstype: Svejsning, Kapsling (IP): IP67, Maks. driftstryk [bar]: 28
148H3504
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 1 stk. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektr. tilslutn. std. | DIN 43650 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 11 |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Fluidagruppe | 12 |
| Godkendelse | CMIMEACLLC CDC TYSK |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kategori | Art. 4, par. 3 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kølemidler | R134aR22R401AR402AR404AR407AR407BR407CR407FR409AR410AR421AR502R507AR717 |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 406 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 28.0 bar |
| Material Description | LLS 4000 Retrofit AKS 38 kit |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Pakkeformat | Enkeltpakke |
| Product line | Industrial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Væskestandsomskifter |
| Produkttype | LLS/AKS 38 Retrofit |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | f384087f-4a0b-4bec-ad9c-0c98b49e47c7 |
| SCIP-dossier produktnavn | LLS 4000 |
| Standardtilslutning | ASME B 36.10M SCHEDULE 80 |
| Temperaturområde [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min.] | -50 °C |
| Temperaturområde [°F] [maks.] | 149 °F |
| Temperaturområde [°F] [min.] | -58 °F |
| Tilslutningsstørrelse [tommer] | 1 in |
| Tilslutningstype | Svejsning |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 8.939 Kilogram |
| Nettovægt | 8.018 Kilogram |
| Volume | 15.822 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424285104 |
| Proposition 65 | No significant risk |