Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 1 stk. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Liq. level switch spare parts |
| Elektr. tilslutn. std. | DIN 43650 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 11 |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Fluidagruppe | 12 |
| Godkendelse | CMIMEACLLC CDC TYSK |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kategori | I |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kølemidler | R134aR22R401AR402AR404AR407AR407BR407CR407FR409AR410AR421AR502R507AR717 |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 406 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 28.0 bar |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Material Description | AKS 38 Float switch, FPT NPT DN20 |
| Pakkeformat | Enkeltpakke |
| Product line | Industrial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Væskestandsomskifter |
| Produktoplysninger | Svømmerafbryder |
| Produkttilbehør | Liq. level switch accessories |
| Produkttype | AKS 38 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Standardtilslutning | ANSI/ASME B1.20.1 |
| Temperaturområde [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min.] | -50 °C |
| Temperaturområde [°F] [maks.] | 149 °F |
| Temperaturområde [°F] [min.] | -58 °F |
| Tilslutning indvendig/udvendig | Indvendig |
| Tilslutningsstørrelse [tommer] | 3/4 in |
| Tilslutningstype | NPT |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 10.965 Kilogram |
| Nettovægt | 10.038 Kilogram |
| Volume | 25.069 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428242189 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |
