
Flowkontakt, FQS
061H4005
Tryktilslutn. type: R, Tryktilslutn. str.: 1", Medie: Glykol; Ferskvand; Neutral brine, Tilslutningstype: Gevind, Kontaktfunk.: SPDT
061H4005
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 8 stk. |
| Bristetryk [bar] | 48.0 bar |
| Bristetryk [psig] | 696 psig |
| CE-mærket | Yes |
| Decr adj DN100/4 i [l/min] [Maks.] | 940 l/min |
| Decr adj DN100/4 i [l/min] [Min.] | 200 l/min |
| Decr adj DN125/5 i [l/min] [Maks.] | 1120 l/min |
| Decr adj DN125/5 i [l/min] [Min.] | 350 l/min |
| Decr adj DN150/6 i [l/min] [Maks.] | 1700 l/min |
| Decr adj DN150/6 i [l/min] [Min.] | 530 l/min |
| Decr adj DN25/1 i [l/min] [Maks.] | 45 l/min |
| Decr adj DN25/1 i [l/min] [Min.] | 18 l/min |
| Decr adj DN32/1-1/4 i [l/min] [Maks.] | 100 l/min |
| Decr adj DN32/1-1/4 i [l/min] [Min.] | 43 l/min |
| Decr adj DN40/1-1/2 i [l/min] [Maks.] | 140 l/min |
| Decr adj DN40/1-1/2 i [l/min] [Min.] | 63 l/min |
| Decr adj DN50/2 i [l/min] [Maks.] | 250 l/min |
| Decr adj DN50/2 i [l/min] [Min.] | 50 l/min |
| Decr adj DN65/2-1/2 i [l/min] [Maks.] | 565 l/min |
| Decr adj DN65/2-1/2 i [l/min] [Min.] | 105 l/min |
| Decr adj DN80/3 i [l/min] [Maks.] | 850 l/min |
| Decr adj DN80/3 i [l/min] [Min.] | 100 l/min |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diameterområde for rør Ø [in] [Maks.] | 6 in |
| Diameterområde for rør Ø [in] [Min.] | 1 in |
| Diameterområde for rør Ø [mm] [Maks.] | 150 mm |
| Diameterområde for rør Ø [mm] [Min.] | 25 mm |
| Driftsklar | Nej |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Godkendelse | CE |
| Hus | VANDTÆT |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP42 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 145 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 10.0 bar |
| Maks. gennemstrømningshastighed [m/s] | 2 m/s |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Material Description | FQS-W30G Flow Switch 1" - 6" pipes IP42 |
| Medie | FerskvandGlykolNeutral brine |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 80 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | 5 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 176 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | 41 °F |
| Øg jus DN100/4 i [l/min] [Maks.] | 950 l/min |
| Øg jus DN100/4 i [l/min] [Min.] | 210 l/min |
| Øg jus DN125/5 i [l/min] [Maks.] | 1140 l/min |
| Øg jus DN125/5 i [l/min] [Min.] | 380 l/min |
| Øg jus DN150/6 i [l/min] [Maks.] | 1800 l/min |
| Øg jus DN150/6 i [l/min] [Min.] | 570 l/min |
| Øg jus DN25/1 i [l/min] [Maks.] | 50 l/min |
| Øg jus DN25/1 i [l/min] [Min.] | 21 l/min |
| Øg jus DN32/1-1/4 i [l/min] [Maks.] | 102 l/min |
| Øg jus DN32/1-1/4 i [l/min] [Min.] | 46 l/min |
| Øg jus DN40/1-1/2 i [l/min] [Maks.] | 145 l/min |
| Øg jus DN40/1-1/2 i [l/min] [Min.] | 68 l/min |
| Øg jus DN50/2 i [l/min] [Maks.] | 255 l/min |
| Øg jus DN50/2 i [l/min] [Min.] | 58 l/min |
| Øg jus DN65/2-1/2 i [l/min] [Maks.] | 570 l/min |
| Øg jus DN65/2-1/2 i [l/min] [Min.] | 120 l/min |
| Øg jus DN80/3 i [l/min] [Maks.] | 880 l/min |
| Øg jus DN80/3 i [l/min] [Min.] | 115 l/min |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 80 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -25 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 176 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -13 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Flowkontakt |
| Produkttilbehør | Nej |
| Produkttype | FQS |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Tilslutningstype | Gevind |
| Tryktilslutn. str. | 1" |
| Tryktilslutn. type | R |
| Typebetegnelse | FQS-W30G |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.688 Kilogram |
| Nettovægt | 0.672 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 2.444 Liter |
| EAN/UPC | 5702428275378 |