
Pressure switch, KP47WB
060K4723
Regulation left side [bar]Pe: -0.2 - 7.5, Regulation right side [bar]Pe: 8 - 32, Differential left side [bar]: 0.7 - 4, Differential right side [bar]: 4, Contact function: SPDT+SPST(NO), Reset function, left side: Auto, Reset function, right side: Max convertible
060K4723
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 32 pc |
| Application note | Not applicable for liquid line |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differens til højre side [bar] | 4.0 bar |
| Differens til højre side [psi] | 58.0 psi |
| Differens til venstre side [bar] [Maks.] | 4.00 bar |
| Differens til venstre side [bar] [Min.] | 0.70 bar |
| Differens til venstre side [psi] [Maks.] | 58.0 psi |
| Differens til venstre side [psi] [Min.] | 10.0 psi |
| Driftsklar | No |
| Elektr. egenskaber iht. EN 60947 | Insulation: 400VPollution degree: 3Rated impulse voltage: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 6-14 mm |
| Elektrisk tilslutning | Rubber cable gland |
| Godkendelse | CCCCECMIMDNVEACLLC CDC EURO-TYSKLVDPEDRINARMRSRoHS Chinac UL us UL873, CS C22.2 |
| Identisk produkt | 060-470366 |
| Indeholder batterier | No |
| Kablingsegenskaber iht. EN 60947 | Flex, ferrules: 0.5-1.5 mm2Flex, no ferrules: 0.7-2.5 mm2Solid/stranded: 0.75-2.5 mm2 |
| Kapsling (IP) | IP44 |
| Kølemidler | R113R1233zd(E)R1234yfR1234yzR1234ze(E)R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR454CR455AR507AR513AR515B |
| Kompatibilitet med smøremidler | Oilfree applications |
| Kontaktfunk. | SPDT+SPST(NO) |
| Kontaktklasse | AC15=10 A, 400 VAC1=16 A, 400 VAC3=16 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=112 A, 400 VTerminal D: 50 VA, 400 V |
| Maks. prøvetryk, højre side[bar] | 35 bar |
| Maks. prøvetryk, venstre side[bar] | 24 bar |
| Material Description | KP47WB Pressure Switch I/32 |
| MWP højre side [bar] Pe | 32.0 bar |
| MWP højre side [psig] Pe | 464.0 psig |
| MWP venstre side [bar] Pe | 21.5 bar |
| MWP venstre side [psig] Pe | 312 psig |
| Nema rating (~) | 2 |
| Oliefrie kølemidler | R134aR513AR515B |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omg. temperatur-note | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -25 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 149 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -13 °F |
| Pakkeformat | Industrial pack |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Switches and thermostats |
| Produktnavn | Pressure switch |
| Produktoplysninger | Dual Pressure Control |
| Produkttilbehør | Switches accessories |
| Produkttype | KP47WB |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Regulering, højre side [bar] Pe [Maks.] | 32.0 bar |
| Regulering, højre side [bar] Pe [Min.] | 8.0 bar |
| Regulering, højre side [psig] Pe [Maks.] | 464.0 psig |
| Regulering, højre side [psig] Pe [Min.] | 116.0 psig |
| Regulering, område i venstre side Pe | 6 inHg - 108 psig |
| Regulering, venstre side [bar] Pe [Maks.] | 7.50 bar |
| Regulering, venstre side [bar] Pe [Min.] | -0.20 bar |
| Reset højre | Max convertible |
| Reset venstre | Auto |
| SCIP-dossier nr. | 1b8fc5ed-65e2-48fc-8738-8cce613a9786 |
| SCIP-dossier produktnavn | KP KPI |
| Tryk han/hun | Male |
| Trykfølingselement | Bellows |
| Tryktilslutn. std. | DIN 8906 |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | Flare |
| UL godkendelse filnavn | E31024 |
| UL-godkendte kølemidler | R113R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507AR513AR515B |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 480 Gram |
| Nettovægt | 477 Gram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715255012740 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |