
Pressostat, KP17B
060-600466
Reg. venstre: -0.2 - 7.5, Regulering, højre side [bar] Pe: 8 - 32, Differens til venstre side [bar]: 0.7 - 4, Differens til højre side [bar]: 4, Kontaktfunk.: SPDT+SPST(NO), Reset venstre: Auto, Reset højre: Manuel max.
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: KP
Anbefalet udskiftning: 060-600491
060-600466
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 36 stk. |
| Application note | Not applicable for liquid line |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differens til højre side [bar] | 4.0 bar |
| Differens til højre side [psi] | 58.0 psi |
| Differens til venstre side [bar] [Maks.] | 4.00 bar |
| Differens til venstre side [bar] [Min.] | 0.70 bar |
| Differens til venstre side [psi] [Maks.] | 58.0 psi |
| Differens til venstre side [psi] [Min.] | 10.0 psi |
| Driftsklar | Nej |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Elektr. egenskaber iht. EN 60947 | Isolering: 400VForureningsgrad: 3Nominel impulsspænding: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 6-14 mm |
| Elektrisk tilslutning | Gummikabelpakning |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Fluidagruppe | 1 |
| Godkendelse | BVCCCCECMIMDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLRLVDPEDRINARMRSRoHS Kinac UL us UL873, CS C22.2 |
| Indeholder batterier | No |
| Kablingsegenskaber iht. EN 60947 | Flex, rørringe: 0,5-1,5mm2Flex, ingen rørringe: 0,7-2,5 mm2Massiv/flertrådet: 0,75-2,5mm2 |
| Kapsling (IP) | IP30 |
| Kategori | IV |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kølemidler | R113R1233zd(E)R1234yfR1234yzR1234ze(E)R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR454CR455AR507AR513AR515B |
| Kompatibilitet med smøremidler | Oliefrie applikationer |
| Kontaktfunk. | SPDT+SPST(NO) |
| Kontaktklasse | AC15=10 A, 400 VAC1=16 A, 400 VAC3=16 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=112 A, 400 VKlemme D: 50 VA, 400 V |
| Maks. prøvetryk, højre side[bar] | 35 bar |
| Maks. prøvetryk, venstre side[bar] | 20 bar |
| Material Description | KP17B Pressure Switch I/36 |
| MWP højre side [bar] Pe | 32.0 bar |
| MWP højre side [psig] Pe | 464.0 psig |
| MWP venstre side [bar] Pe | 17.0 bar |
| MWP venstre side [psig] Pe | 245 psig |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Nema rating (~) | 1 |
| Oliefrie kølemidler | R134aR513AR515B |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omg. temperatur-note | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -25 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 149 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -13 °F |
| Pakkeformat | Industripakke |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Pressostat |
| Produktoplysninger | Dobbelt pressostat |
| Produkttilbehør | Tilbehør til kontakter |
| Produkttype | KP17B |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Regulering, højre side [bar] Pe [Maks.] | 32.0 bar |
| Regulering, højre side [bar] Pe [Min.] | 8.0 bar |
| Regulering, højre side [psig] Pe [Maks.] | 464.0 psig |
| Regulering, højre side [psig] Pe [Min.] | 116.0 psig |
| Regulering, område i venstre side Pe | 6 inHg - 108 psig |
| Regulering, venstre side [bar] Pe [Maks.] | 7.50 bar |
| Regulering, venstre side [bar] Pe [Min.] | -0.20 bar |
| Reset højre | Manuel max. |
| Reset venstre | Auto |
| SCIP-dossier nr. | 1b8fc5ed-65e2-48fc-8738-8cce613a9786 |
| SCIP-dossier produktnavn | KP KPI |
| Tryk han/hun | Hun |
| Trykfølingselement | Bælge |
| Tryktilslutn. std. | EN 1254-1 |
| Tryktilslutn. str. | 6 mm |
| Tryktilslutn. type | Lodde ODF |
| UL godkendelse filnavn | E31024 |
| UL-godkendte kølemidler | R113R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507AR513AR515B |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.505 Kilogram |
| Nettovægt | 0.46 Kilogram |
| Volume | 1.24 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428011198 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |