
Pressostat, KP17WB
060-539366
Differens til venstre side [bar]: 1, Differens til højre side [bar]: 4, Kontaktfunk.: SPDT+SPST(NO), Reset venstre: Auto, Reset højre: MAKS KONVERTIBEL
060-539366
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 32 stk. |
| Application note | Not applicable for liquid line |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differens til højre side [bar] | 4.0 bar |
| Differens til højre side [psi] | 58.0 psi |
| Differens til venstre side [bar] | 1.00 bar |
| Differens til venstre side [psi] | 14.5 psi |
| Driftsklar | Nej |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Elektr. egenskaber iht. EN 60947 | Isolering: 400VForureningsgrad: 3Nominel impulsspænding: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 6-14 mm |
| Elektrisk tilslutning | Gummikabelpakning |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Fabriksindstil. højre side [bar] | 27.0 bar |
| Fabriksindstil. højre side [psig] | 392 psig |
| Fabriksindstil. venstre side [bar] | 1.0 bar |
| Fabriksindstil. venstre side [psig] | 14.5 psig |
| Fluidagruppe | 1 |
| Godkendelse | CCCCECMIMDNVEACLLC CDC EURO-TYSKLVDPEDRINARMRSRoHS Kinac UL us UL873, CS C22.2 |
| Indeholder batterier | No |
| Kablingsegenskaber iht. EN 60947 | Flex, rørringe: 0,5-1,5mm2Flex, ingen rørringe: 0,7-2,5 mm2Massiv/flertrådet: 0,75-2,5mm2 |
| Kapsling (IP) | IP44 |
| Kategori | IV |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kølemidler | R113R1233zd(E)R1234yfR1234yzR1234ze(E)R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR454CR455AR507AR513AR515B |
| Kompatibilitet med smøremidler | Oliefrie applikationer |
| Kontaktfunk. | SPDT+SPST(NO) |
| Kontaktklasse | AC15=10 A, 400 VAC1=16 A, 400 VAC3=16 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=112 A, 400 VKlemme D: 50 VA, 400 V |
| Maks. prøvetryk, højre side[bar] | 35 bar |
| Maks. prøvetryk, venstre side[bar] | 35 bar |
| Material Description | KP17WB Pressure Switch I/32 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| MWP højre side [bar] Pe | 32.0 bar |
| MWP højre side [psig] Pe | 464.0 psig |
| MWP venstre side [bar] Pe | 17.0 bar |
| MWP venstre side [psig] Pe | 245 psig |
| Nema rating (~) | 2 |
| Oliefrie kølemidler | R134aR513AR515B |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omg. temperatur-note | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -25 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 149 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -13 °F |
| Pakkeformat | Industripakke |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Pressostat |
| Produktoplysninger | Dobbelt pressostat |
| Produkttilbehør | Tilbehør til kontakter |
| Produkttype | KP17WB |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Reset højre | MAKS KONVERTIBEL |
| Reset venstre | Auto |
| SCIP-dossier nr. | 1b8fc5ed-65e2-48fc-8738-8cce613a9786 |
| SCIP-dossier produktnavn | KP KPI |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykfølingselement | Bælge |
| Tryktilslutn. std. | DIN 8906 |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | Flare |
| UL godkendelse filnavn | E31024 |
| UL-godkendte kølemidler | R113R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507AR513AR515B |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.506 Kilogram |
| Nettovægt | 0.461 Kilogram |
| Volume | 0.703 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428079808 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |