
Pressostat, KP15
060-203166
Reg. venstre: -0.2 - 7.5, Regulering, højre side [bar] Pe: 8 - 32, Differens til venstre side [bar]: 0.7 - 4, Differens til højre side [bar]: 4, Kontaktfunk.: SPDT+SPST(NO), Reset venstre: Auto
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: KP
060-203166
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 32 stk. |
| Application note | Not applicable for liquid line |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differens til højre side [bar] | 4.0 bar |
| Differens til højre side [psi] | 58.0 psi |
| Differens til venstre side [bar] [Maks.] | 4.00 bar |
| Differens til venstre side [bar] [Min.] | 0.70 bar |
| Differens til venstre side [psi] [Maks.] | 58.0 psi |
| Differens til venstre side [psi] [Min.] | 10.0 psi |
| Driftsklar | Nej |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Elektr. egenskaber iht. EN 60947 | Isolering: 400VForureningsgrad: 3Nominel impulsspænding: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Hun |
| Elektr. tilslutn. størrelse | NPSM 1/2 - 14 |
| Elektrisk tilslutning | Swivel-kabeltilslutning |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Godkendelse | BVCCCCECMIMDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLRLVDRINARMRSRoHS Kinac UL us UL873, CS C22.2 |
| Indeholder batterier | No |
| Kablingsegenskaber iht. EN 60947 | Flex, rørringe: 0,5-1,5mm2Flex, ingen rørringe: 0,7-2,5 mm2Massiv/flertrådet: 0,75-2,5mm2 |
| Kapil. rør længde | 36 in |
| Kapillarrørslængde [mm] | 900 mm |
| Kapsling (IP) | IP30 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kølemidler | R113R1233zd(E)R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507AR513AR515B |
| Kompatibilitet med smøremidler | Oliefrie applikationer |
| Kontaktfunk. | SPDT+SPST(NO) |
| Kontaktklasse | 120Vac, 16FLA, 96LRA, 3A pilotdrift16 A modstand, enkeltfase240 V AC, 8 FLA, 48 LRA240V dc,12W pilot duty(0.05 A)8 A modstand, enkeltfaseEkstra: 50 VA, 240 V ac-styrestrøm |
| Maks. prøvetryk, højre side[bar] | 35 bar |
| Maks. prøvetryk, venstre side[bar] | 20 bar |
| Material Description | KP15 Pressure Switch M/32 |
| MWP højre side [bar] Pe | 32.0 bar |
| MWP højre side [psig] Pe | 465.0 psig |
| MWP venstre side [bar] Pe | 17.0 bar |
| MWP venstre side [psig] Pe | 245 psig |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Nema rating (~) | 1 |
| Oliefrie kølemidler | R134aR513AR515B |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omg. temperatur-note | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 149 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Pressostat |
| Produktoplysninger | Dobbelt pressostat |
| Produkttilbehør | Tilbehør til kontakter |
| Produkttype | KP15 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Regulering, højre side [bar] Pe [Maks.] | 32.0 bar |
| Regulering, højre side [bar] Pe [Min.] | 8.0 bar |
| Regulering, højre side [psig] Pe [Maks.] | 464.0 psig |
| Regulering, højre side [psig] Pe [Min.] | 116.0 psig |
| Regulering, område i venstre side Pe | 6 inHg - 108 psig |
| Regulering, venstre side [bar] Pe [Maks.] | 7.50 bar |
| Regulering, venstre side [bar] Pe [Min.] | -0.20 bar |
| Reset højre | Auto |
| Reset venstre | Auto |
| SCIP-dossier nr. | b1323c86-8856-44cc-b1c6-6849abe37ee4 |
| SCIP-dossier produktnavn | KP/KPI pressure switch |
| Tryk han/hun | Hun |
| Trykfølingselement | Bælge |
| Tryktilslutn. std. | DIN 8912 |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | Flaremøtrik |
| UL godkendelse filnavn | E31024 |
| UL-godkendte kølemidler | R113R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507AR513AR515B |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.66 Kilogram |
| Nettovægt | 0.598 Kilogram |
| Volume | 1.4 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428012218 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |