
Differenspressostat, MP55E
060B530066
Diff. trykindstillingsområde [bar]: 0.3 - 4.5, Reset: Auto, Tryktilslutn. type: Lodde ODF, Tryktilslutn. str.: 1/4 in, Kapsling (IP): IP20, Maks. driftstryk [bar]: 17
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MP55E
Anbefalet udskiftning: 060B530091
060B530066
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 21 stk. |
| ATEX-salgstekst | -20C<ta<+60CII 3G Ex ic IIB T6 Gc |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diff. trykindstillingsområde [bar] [maks.] | 4.50 bar |
| Diff. trykindstillingsområde [bar] [Min.] | 0.30 bar |
| Diff. trykindstillingsområde [MPa] [Maks.] | 0.45 MPa |
| Diff. trykindstillingsområde [MPa] [Min.] | 0.03 MPa |
| Diff. trykindstillingsområde [psi] [Maks.] | 65.0 psi |
| Diff. trykindstillingsområde [psi] [Min.] | 4.3 psi |
| Driftsklar | Nej |
| Driftsomr., LP-side [bar] Pe [Maks.] | 12 bar |
| Driftsomr., LP-side [bar] Pe [Min.] | -1 bar |
| Driftsomr., LP-side [psig]Pe [Maks.] | 175 psig |
| Driftsomr., LP-side [psig]Pe [Min.] | -15 psig |
| Elektr. egenskaber iht. EN 60947 | Isolering: 250VForureningsgrad: 3Nominel impulsspænding: 4 kVKortslutningssikring, 2 A |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Hun |
| Elektr. tilslutn. std. | DIN 40430 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 13.5 |
| Elektrisk tilslutning | Skruet kabelindføring |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Fabriksindstilling [psig] | 9.0 psig |
| Godkendelse | ATEX – Kat. 3 – Zone 2CCCCEEACLLC CDC EURO-TYSKRoHSRoHS KinaTYSKUKCA |
| Indeholder batterier | No |
| Justering | Bryder ved faldende tryk |
| Kablingsegenskaber iht. EN 60947 | Flex, rørringe: 0,2-1,0mm2Flex, ingen rørringe: 0,2-1,5 mm2Massiv/flertrådet: 0,2-1,5 mm2 |
| Kapsling (IP) | IP20 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kølemidler | R1270R290R32R422BR422DR454AR454CR455AR516AR600R600a |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kontaktdifferentiale [bar] | 0.20 bar |
| Kontaktfunk. | SPDT guld |
| Kontaktklasse | Ci=0.5 nFIi=0.1 ALi=0.2 μHPi=1 WUi=30 V |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 245 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 17.0 bar |
| Maks. prøvetryk [bar] Pe | 22.0 bar |
| Maks. prøvetryk [psig] | 319.0 psig |
| Material Description | MP55E Diff. Pressure Control,-20C<to<+6 |
| Omg. temperatur-note | Bellows max 100 °C/212 °F |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -20 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 104 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -4 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Differenspressostat |
| Produktoplysninger | Differenspressostat |
| Produkttilbehør | generisk tilbehør |
| Produkttype | MP55E |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reset | Auto |
| SCIP-dossier nr. | d6c79256-254f-4a74-9674-fbd37043a658 |
| Tryk han/hun | Hun |
| Tryktilslutn. std. | EN 1254-1 |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 in |
| Tryktilslutn. type | Lodde ODF |
| Udløsertid for relæsiden [s] | 0 s |
| UL-godkendte kølemidler | R422BR422DR516A |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.702 Kilogram |
| Nettovægt | 0.622 Kilogram |
| Volume | 2.14 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428039604 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |