
Differenspressostat, MP55A
060B018266
Diff. trykindstillingsområde [bar]: 0.3 - 4.5, Reset: Manuel min., Tryktilslutn. type: M, Tryktilslutn. str.: 12 x 1.5, Kapsling (IP): IP20, Maks. driftstryk [bar]: 17
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MP54 / MP55 / MP55A
Anbefalet udskiftning: 060B018291
060B018266
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 21 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diff. trykindstillingsområde [bar] [maks.] | 4.50 bar |
| Diff. trykindstillingsområde [bar] [Min.] | 0.30 bar |
| Diff. trykindstillingsområde [MPa] [Maks.] | 0.45 MPa |
| Diff. trykindstillingsområde [MPa] [Min.] | 0.03 MPa |
| Diff. trykindstillingsområde [psi] [Maks.] | 65.0 psi |
| Diff. trykindstillingsområde [psi] [Min.] | 4.3 psi |
| Driftsklar | Nej |
| Driftsomr., LP-side [bar] Pe [Maks.] | 12 bar |
| Driftsomr., LP-side [bar] Pe [Min.] | -1 bar |
| Driftsomr., LP-side [psig]Pe [Maks.] | 175 psig |
| Driftsomr., LP-side [psig]Pe [Min.] | -15 psig |
| Elektr. egenskaber iht. EN 60947 | Isolering: 250VForureningsgrad: 3Nominel impulsspænding: 4 kVKortslutningssikring, 2 A |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Hun |
| Elektr. tilslutn. std. | DIN 40430 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 13.5 |
| Elektrisk tilslutning | Skruet kabelindføring |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Fabriksindstilling [psig] | 9.0 psig |
| Godkendelse | CECMIMEACLLC CDC EURO-TYSKLVDRoHSRoHS KinaTYSKUKCA |
| Indeholder batterier | No |
| Justering | Bryder ved faldende tryk |
| Kablingsegenskaber iht. EN 60947 | Flex, rørringe: 0,2-1,0mm2Flex, ingen rørringe: 0,2-1,5 mm2Massiv/flertrådet: 0,2-1,5 mm2 |
| Kapsling (IP) | IP20 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kølemidler | R11R12R123R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507CR513AR515BR717 |
| Kontaktdifferentiale [bar] | 0.20 bar |
| Kontaktfunk. | SPDT |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kontaktklasse | AC15=2 A, 250 VDC13=0.2 A, 250 V |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 245 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 17.0 bar |
| Maks. prøvetryk [bar] Pe | 22.0 bar |
| Maks. prøvetryk [psig] | 319.0 psig |
| Material Description | MP55A DIFF.PRES |
| Omg. temperatur-note | Bellows max 100 °C/212 °F |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 60 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 140 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Differenspressostat |
| Produktoplysninger | Differenspressostat |
| Produkttilbehør | generisk tilbehør |
| Produkttype | MP55A |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reset | Manuel min. |
| SCIP-dossier nr. | d6c79256-254f-4a74-9674-fbd37043a658 |
| Tryk han/hun | Han |
| Tryktilslutn. note | Skærering 6 mm rør |
| Tryktilslutn. std. | ISO 8434-1 |
| Tryktilslutn. str. | 12 x 1.5 |
| Tryktilslutn. type | M |
| Udløsertid for relæsiden [s] | 45 s |
| Udstyr | Termisk tidsrelæ |
| UL-godkendte kølemidler | R11R12R123R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507CR513AR515B |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.775 Kilogram |
| Nettovægt | 0.692 Kilogram |
| Volume | 2.144 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428365611 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |